Bilgisayar Kursu size ne kazandırır?
Kursiyerlerimiz Bilgisayar Kursu alarak bir bilgisayarı genel olarak kullanıp dokümanlar oluşturabilecek, Microsoft Office Programlarından, Microsoft Word de belgelerle çalışabilecek, Microsoft Excel de sayısal hesaplamalar yapabilecek, Microsoft Powerpoint ile sunumlar hazırlayabilecek ve Internet Explorer ile internet dünyasında dolaşabileceklerdir. Temel excel bilginiz varsa ve Excel programında uzmanlaşmak istiyorsanız ayrıca İleri Excel Eğitimi alabilirsiniz.

Bilgisayar Kursu Eğitim İçeriği

Bilgisayar İşletmenlik Eğitimi bilgisayarı günlük yaşamda kullanmak isteyen herkese uygun bir kurs programıdır. Microsoft Office kursu içerisinde Windows İşletim Sistemi Eğitimi, Microsoft Word Eğitimi, Microsoft Excel Eğitimi, Microsoft PowerPoint Eğitimi ve Internet Kullanım Eğitimi programlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Bilgisayar İşletmenlik Eğitimi programımız sonunda sınavlara katılarak Devlet Memurluğu Atamalarında ve Resmi Kurumlarda geçerli olan Milli Eğitim Bakanlığı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası sahibi olabilirsiniz.

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ KURSU – WINDOWS İşletim Sistemi Eğitimi
Windows İşletim Sistemi kullanımı kolay, Görsel efektleri geliştirilmiş, Kişiselleştirme özelliği kullanılarak kendi kullanım ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir, hızlı ve güvenli bir işletim sistemidir. Güç, performans, güvenlik, hız gibi geliştirilmiş özellikler sayesinde ister evinizde, ister işyerinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz bir İşletim Sistemidir. Fotoğraf, müzik, video, bilgisayar oyunları ve daha birçok dijital medya kullanımının tadını çıkarın. Dosyaları, fotoğrafları, müzik parçalarını, hatta yazıcı ve Internet bağlantınızı özel ve güvenli bir ağ üzerinden paylaşın.

Windows İşletim Sistemi Kursu, size neleri sunmaktadır;
İşletim Sistemleri Hakkında Genel Bilgiler
Masaüstü Tanımı ve Kavramları
Fare özellikleri ve Kullanımı
Klavye tuş özellikleri tanımı ve anlatımı
Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri
Bilgisayarın Donanım Birimleri Tanımı ve Özellikleri
Masaüstü Simgelerinin Tanımı ve Özellikleri
Klasör Kavramı ve Özellikleri
Bilgisayara Bağlı Depolama Aygıtları nelerdir? Tanımları ve Özellikleri
Windows Gezgini Kullanımı
Ağ Bağlantı Simgesi Kullanımı ve Paylaşım Ayarları
Geri Dönüşüm Kutusu Kullanımı ve Ayarları
Denetim Masası Özellikleri ve Detaylı Anlatımı
Sistem Araçları Nelerdir? Anlatımı ve Özellikleri

OFFICE PROGRAMLARININ AMACI
Günümüzde bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadır. Bir İnternet bağlantısı ile bulunduğumuz bir yerden birkaç saniye içerisinde dünyanın öbür ucuna bağlanabilmekte, böylelikle tüm bilgiler anında avuçlarımızın içerisinde yer alabilmektedir. Bilgisayar Kursu ile her yaş grubundan insanımız; Word Eğitimi ile yazılarını yazabilecek, Excel Eğitimi ile birçok hesaplamalarını yapabilecek, muhasebe kayıtlarını tutabilecek, grafikler çizebilecek, Powerpoint Eğitimi ile konferans sunularını hazırlayabilecek, Outlook Eğitimi ile E-Mail ile masrafsız posta işlemlerini yapabilecektir. Dolayısı ile bu kursta her yaş grubundan insanımıza bilgisayar kullanımını uygulamalı öğretmek, günlük yaşamında ihtiyaçlarını giderebilecek düzeyde bilgi vermek amaç edinilmiştir.

KULLANICIYA SAĞLADIKLARI
Kişi ve kariyer hedeflerinin gelişiminde atılan ilk adım
Bilgisayarı daha seri ve daha hızlı kullanabilme imkanı sunması
Günlük hayattaki ve ofislerdeki işlerimizde çalışma kolaylığı ve zaman kazandırması

Bilgisayar İşletmenlik Kursu – MICROSOFT WORD Eğitimi
Microsoft Word, bir kelime işlem programıdır. Kelime işlem programları, büroda, iş yerinde yani günlük hayatta yapılan her türlü yazışmaların bilgisayar yardımıyla yazılmasını sağlayan programlardır. Piyasada kullanılan birçok kelime işlem programı vardır. Bunlardan en yaygın kullanıma sahip olanı Word kelime işlem programıdır. Microsoft Office bileşenidir. Microsoft Word programı kullanılarak, mektup, rapor, kitap gibi belgeler hazırlanabilir, bu belgelere resimler, tablolar, grafikler ve çizimler eklenebilir.

Yazı yazma teknikleri ve Yazıları Biçimlendirme
Yazım Hatalarını Düzeltme
Giriş Menüsü Öğlerinin Kullanımı
Başlangıçı Büyütmek
Sütun Oluşturmak, Sütunlarla Çalışmak
Sayfa Kenarlıkları Uygulamak
Sayfa Rengi ve Doku Uygulamak
Filigran Oluşturmak
Tablo Oluşturma Teknikleri ve Uygulama Örnekleri Hazırlamak
Resim Eklemek ve Düzenlemek
Küçük Resim Eklemek ve Düzenlemek
SMARTART oluşturmak ve Düzenlemek
GRAFİK oluşturmak
Köprü Bağlantısı Hazırlamak ve Çalıştırmak
Sayfa Düzeni Ayarları (Kenar Boşlukları, Boyutlandırma v.b.)
ÜSTBİLGİ/ALTBİLGİ oluşturmak ve düzenlemek
SAYFA NUMARASI Eklemek
Metin Kutusu Oluşturmak ve DÜzenlemek
WORDART Oluşturmak
Formül Yazmak
Simge Eklemek
Dilekçe Örnekleri, Tablo Örnekleri, Yazım Örnekleri Uygulamak
Bilgisayar Kursu – MICROSOFT EXCEL Eğitimi
Excel elektronik hesaplama , listeleme ( Tablolama ) ve grafik oluşturma programıdır. Veri tabanını destekleyen , içinde bulunan detaylı finansal çözümler ve grafik oluşturma başarısı nedeniyle, kendi türünde şu anda dünyadaki en popüler yazılımdır. Excel ile, elektronik tablolar hazırlayabilir,Bu tablolara veri girişi yapabilir, Verilerle ilgili grafikler çizebilir,Kolay ve hızlı bir şekilde raporlar, özetler hazırlayabilir,İstenilen verilere ulaşabilir, sıralayabilir, sorgulayabilirsiniz..

Excel Kursu Excel Programı hakkında genel bilgiler
Excel Penceresinin Anlatımı, Kitap, Hücre, Satır, Sütun Kavramları
Veri Seçme ve Giriş Yöntemleri Anlatımı
Tablo Oluşturma ve Biçimlendirme Teknikleri
Formül Oluşturma ve Kullanılan Simgeler
Excel Kursu Formüllerle Çalışmaya Başlama
Temel Excel Formüllerinin Uygulanması
TOPLA, ORTALAMA, MAK, MİN, EĞER, EĞERSAY, ETOPLA, BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY, BOŞLUKSAY Formüllerinin Örnek Tablolar üzerinde uygulanması
Metinsel Formüller Tanımı ve Uygulanması
Tarihsel Formüller Tanımı ve Uygulanması
Excel Kursu Grafik Oluşturmak
Sıralama Özelliğinin Anlatımı
Filtreleme Konusu, Tanımı ve Anlatımı
Koşullu Biçimlendirme Tanımı ve Anlatımı
Yazdırma İşlemi Ayarlarının Düzenlenmesi
Bilgisayar Kursu – POWERPOINT Eğitimi
Microsoft PowerPoint, Windows ortamında çalışan bir sunum yapma uygulamasıdır. Metin, Taslak, Resim ve Çizimler kullanarak Sunular, Slaytlar, Bildiriler, Broşürler ve Taslaklar hazırlanabilir. Microsoft PowerPoint yardımıyla işlerinize büyük ölçüde görsellik katabilir ve daha anlaşılır hale getirebilirsiniz. Çalışmış olduğunuz iş yerinde çeşitli raporlar hazırlayabilir ya da ürünlerinizi, yaptığınız işi müşterilerinize görsel belgeler halinde sunabilir ve daha anlaşılabilir kılabilirsiniz. Böylece insanlar yaptığınız işi daha iyi anlar. Sizde anlatımlarınızı görsel hale getirdiğiniz için zamandan kazanırsınız. Bütün bunların yanında Slayt Şovlar hazırlayarak tanıtım reklamları oluşturabilirsiniz. PowerPoint’in güzel yönlerinden bir tanesi çok kullanışlı ve kolay anlaşılabilir olmasıdır. Çok fazla bilgisayar kullanmayı bilemeyen kullanıcılar bile çok çabuk bir şekilde sunumlar oluşturabilirler.

Powerpoint hakkında genel bilgi
Menüler ve içerikleri
Slayt düzeni
Animasyonlar
Video ekleme
Ses ekleme
Grafik , tablo oluşturmak
Bilgisayar Kursu – MICROSOFT OUTLOOK Eğitimi
Microsoft Outlook Programı. Şirket E-Postalarını göndermek ve almak için kullanılan bir Office Programıdır. Günlük iş planları, görev tanımlamaları gibi özellikleri kullanılarak iş akışları düzeni ve takibi yapılabilir.

Microsoft Outlook Programı hakkında genel bilgiler
E-posta adresi tanımlama
Posta Bölümünün tanımı ve kullanımı
Kişiler Bölümü tanımı ve kullanımı
Görevler Bölümü tanımı ve kullanımı
Takvim Bölümü tanımı ve kullanımı
Notlar bölümü tanımı ve kullanımı
Bilgisayar Kursu – INTERNET Eğitimi
Internet, birçok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu, dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. Internet, insanların her geçen gün gittikçe artan “üretilen bilgiyi saklama/paylaşma ve ona kolayca ulaşma” istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir.

Web sayfalarında gezinmek ,
Web sayfalarında gezinirken dikkat edilmesi gereken noktalar
Arama motorları ( Google ,yahoo v.s)
İnternet sayfalarının giriş ayarları
Mail hesabı açmak , mail atmak , Mail almak
Dosya göndermek , gelen dosyaları kaydetmek

Yorum Bırakın