Sultangazi Toner Dolumu

sultangazi-toner-dolum

Yazıcılarda ve fotokopi makinelerinde yazıların kağıda basılmasını toner ismi verilen toz karışımları sağlar.bulunan bu ürünler yazıcıların kullanım sıklığına bağlı olarak zaman içinde biterek kağıtlara yazının aktarılmasını engeller. Bunun içinde kişilerin yeni alma ya da dolumu yaptırmaları gerekir. sıfır olarak satın alınmaları oldukça ücretli olduğu için kişiler genellikle dolum yaptırırlar. Bunun içinde Sultangazi toner dolum hizmetlerini tercih ederler. Böylece uygun ücretler ödeyerek yazılarından çıktı almaya devam edebilirler.

Uzman Kişilerden Toner Dolumu

dolumu uzman kişiler tarafından yazıcı markalarına uygun olacaktozlarının kullanılmasıyla yapılır. Aynı şekilde kaliteli tozları kullanılır. Aksi takdirde yazıcı çıktı alma ve yazdırma işlemlerinde çeşitli sıkıntılar yaşayarak bozulmasına kadar ilerleyen sorunlara neden olabilir. Yazıların kirli çıkması ya da çıkmaması gibi sorunlar yaşanabilir. Bunun için en uygun tozlar kullanılır.

muadil-toner-dolumu-istanbul-sultangazi

Toner Dolumu Yapılan Yazıcı Markaları

Tonerler için hizmetleri farklı markaları için verilir. Bu sayede kişiler yazıcıları için toner arama sorunundan kurtularak firma aracılığıyla yazdırma işlemlerine devam edebilirler.

Toner dolumu yapılan yazıcı markaları arasında şunlar yer alır;

  • Brother
  • Canon
  • Panasonic
  • Samsung
  • Hp
  • Lexmark
  • Epson
  • Oki
  • Kyocera
  • Xerox

Bu markalara ait toner için kaliteli ve uygun fiyatlı dolumlar yapılır. Bu sayede kişiler çıktı almaya ekonomik yollarla devam edebilirler.

Tonerlerin Dolum Öncesi Temizliği

dolum hizmetleri kapsamında geçilmeden önce deneyimli elemanlar tarafından gerekli bakımları yapılır. Bu bakımlar için tonerin parçaları sökülür. biriken kir ve toz kalıntıları temizlenir. Bu sayede yapılan sonrasında yazdırma işlemlerinde tozun kağıdı batırmasının önüne geçilir. Ayrıca temizlik ve bakımı yapılmayan tonerlerin işlevini yitirmesinin önüne geçilir.

Dolum Sonrası Test İşlemi

markalarına uygun olarak tozlarının doldurulduğu firma elemanları tarafından test edilir. Sorunsuz bir şekilde yazdırma işlemine yardımcı olduğu anlaşıldıktan sonra doldurulan tonerler sahiplerine ulaştırılır. Kişilere gönderimi sırasında alınan test çıktıları da pakete eklenir. Bu sayede kişiler yapılan dolum işlemi sonrasında sorunsuz çalıştığını görebilirler.

Sultangazi toner dolumu nasıl Yapılmalı?

Dolum yapılması en riskli grup içinde yer alan bu tip yazıcılarda kullanılan hatalı toner tozu drum ünitesine zarar vereceğinden bu tip yazıcılarda doldurma yapılması yerine muadil ürün tercih edilmesi çok daha güvenlidir.İkinci sistemle çalışan lazer kartuşları ise tümleşik yapıya sahip kartuş kullanmaktadır, Drum ünitesi kaset kartuş ile birleşik yapıdadır.Bu tip yazıcı toneri kullanıldığı durumlarda yapılması uygun olmakla beraber, sadece kaset tankı içine toz doldurulması kalitesiz baskı alınması yanında yazıcıya zarar vermektedir.

Sultangazi Toner dolumu nasıl yapılır konusuna geldiğimizde, aslında toner yapılmaz toneri muadili ile yenilenir, yenileme veya yeniden üretim adı verilen bu işlemin yapılma nedeninden bahsetmek gerekirse, kartuşu adıyla anılan ünite tek kullanımlık üretilmiş bir ekipmanıdır.üreticileri,satışı yapmaktan çok sattıkları tüketim malzemeleri satışından kar etmek istediklerinden ürettikleri en ucuz fiyat ile satmaya çalışırlar.

Ucuz fiyatı, kullanıcılara cazip geldiğinden genelde tüketim malzemesi fiyatına dahi bakılmadan satın alınan içindeki kartuş bittiğinde genelde kullanıcıların şok yaşamasına neden olmaktadır.Bunun nedeni orijinal toneri neredeyse fiyatı ile aynı fiyatlara satılmasıdır. İşte burada ekonomik çare arayışları devreye girer ve akla gelen ilk çözüm yapılmasıdır.Ancak sadece toz ilave edilerek yapılan dolumlar çalışmaz, bunun nedeni üretici firmalar orjinal kartuş içinde bulunan ve kopyalama yapılmasını sağlayan çiplerin kalitesini kaset tankı içinde bulunan toz bitene kadar sorun çıkarmayacak kalite özelliklerinde imal etmektedirler.Hatta bununla yetinmeyerek yapılmasını engellemek için çip adındaki elektronik kartları kartuşlar üzerinde kullanmaktadırlar. Bu nedenle yeni versiyon tek başına toz doldurma yeterli olmayıp, chip değişimi yapılması veya reset adı verilen resetleme yöntemlerine baş vurulması gerekmektedir.

Orjinal toner içinde bulunan toz bittiğinde,içinde bulunan parçalar görevlerinin sonuna gelmiş olup, toz ilavesiyle tekrar aynı kalitede çalışma ihtimali bulunmamaktadır.Çalışmaya zorlandıklarında fotokopi kağıdı üzerinde kusma, leke, siliklik ve çizgiler oluşmaya başlayacak ve bu problemler artarak devam edecektir. Bu tip sorunları başından engellemenin yolu yenileme yapılmasıdır.Yenileme denilen işlem aslında kartuşun tekrardan üretilmesi anlamını taşır, öncelikle üzerinde bulunan tüm parçalar sökülür, ana gövde ve dişli sistemleri detaylı olarak temizlenerek içindeki yabancı maddelerden tamamen ayrıştırılır.

Detaylı yapılan temizliğin ardından tekrar montaj yapılmaya başlanır, montaj esnasında özellikle görüntü kalitesini meydana getiren drum, blade, manyetik merdane benzeri parçalar daha önce kullanılmamış yeni parçalar kullanılarak kurulum tamamlanır.Yenilenen üzerinde bulunan chip değiştirilmesi ardından haznesi değişen parçalarla uyumlu çalışabilecek nitelikte ve yalnızca ilgili model için üretilmiş toz kullanılarak dolum yapılır.Kullanılan parçaların tamamı sıfır olmasına karşın risk alınmaması için hazırlanan yenileme ürün ilgili yazıcıda test edilir, kullanılan parçalarda veya kurulum esnasında herhangi bir hata yoksa baskı kalitesi orijinal üründen farksız olacaktır.